Dodaj do ulubionych Kontakt Mapa strony www.direkta.net.pl











JESTEŚ W:  PRODUKTY VULKOLLANYWÓZKI MAGAZYNOWE

   Współczesna logistyka wykorzystuje najnowsze zdobycze techniki. Jednym
z najistotniejszych elementów w każdego magazynu są wyspecjalizowane wózki magazynowe. Należą do nich duże układnice regałowe, wózki niskiego i wysokiego podnoszenia a także zwykłe wózki paletowe. To od ich niezawodności zależy funkcjonowanie magazynu. Elementem wózka, który ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo i wydajność pracy są koła. Wielokilometrowe dzienne przebiegi pod obciążeniem na pełnej prędkości, cykliczne zmiany kierunku jazdy, hamowanie mechaniczne i rewersyjne oraz skręcanie w miejscu to próby, którym muszą sprostać koła współczesnych wózków magazynowych. Tylko nieliczni producenci są wstanie wykonać koła o parametrach technicznych umożliwiających stosowanie w tak ekstremalnych warunkach.

     

   1.Wózki wysokiego składowania wymagają stosowania kół o maksymalnej wytrzymałości mechanicznej i termicznej. Zwłaszcza koła napędowe są najbardziej narażone na przeciążenia. Ich stosunkowo niewielkie wymiary (w porównaniu z oponami) są przyczyną dużych nacisków jednostkowych. Oprócz funkcji przenoszenia napędu są odpowiedzialne za hamowanie i kierowanie pojazdem. Dodatkowym obciążeniem dla kół napędowych są częste zmiany kierunku jazdy i skręcanie w miejscu – charakterystyczne cechy pracy wózków wysokiego składowania. W czasie intensywnej eksploatacji koła napędowe nagrzewają się do kilkudziesięciu °C na skutek tarć wewnętrznych i odbioru ciepła z silnika i przekładni. Największym wahaniom temperatur poddawane są wózki pracujące w chłodniach. Maksymalne obciążenia przenoszą koła ładunkowe z przodu wózka, na których skupia się praktycznie cała masa przewożonego towaru. Ekstremalną odpornością na uderzenia mechaniczne muszą cechować się rolki odbojowe, na których skupia się cały pęd wózka regałowego z ładunkiem podczas kolizji z szyną prowadzącą. Oprócz tego koła muszą wystarczająco tłumić drgania by chronić przewożony ładunek
i zapewnić komfort pracy operatorowi. Wszystkie te czynniki wymuszają zastosowanie
w wózkach wysokiego składowania bieżników kół z oryginalnego VULKOLLANU® – jedynego tworzywa spełniającego wyśrubowane parametry wytrzymałościowe i zapewniającego bezpieczeństwo pracy.

 • Koła napędowe z VULKOLLANU®
 • Koła ładunkowe z VULKOLLANU®
    
 • Rolki odbojowe z VULKOLLANU®



   2.Wózki transportu poziomego z jadącym operatorem wymagają stosowania kół
i rolek do dużych prędkości i obciążeń. Ich małe wymiary oraz duża ładowność nowoczesnych wózków powodują duże obciążenia mechaniczne. Prędkości powyżej 6 km/h są przyczyną tarć wewnętrznych i w konsekwencji dużych obciążeń termicznych. Bardzo duże obciążenia występują na kołach napędowych, które są najczęściej również kołami skrętnymi oraz w rolkach wideł, które mimo małych wymiarów przenoszą prawie cały ciężar ładunku. Niezastąpionym materiałem bieżnikowym w tych warunkach pracy jest VULKOLLAN®.

 • Koła napędowe VULKOLLAN®
 • Koła podporowe VULKOLLAN®
    
 • Rolki VULKOLLAN®



   3.Prowadzone wózki z napędem elektrycznym są popularnym narzędziem pracy szeroko stosowanym w niewielkich nawet magazynach, sklepach i firmach produkcyjnych. Warunki pracy, w których stosowane są prowadzone wózki elektryczne nie należą do ekstremalnych, ale za to są bardzo różnorodne: posadzki z żywicy i innych tworzyw sztucznych, betonu, asfaltu lub kostki, mokre nawierzchnie, pochyłości i podjazdy, agresywne chemicznie, lub słone otoczenie (np. przetwórstwo ryb), sklepy, magazyny, zakłady mięsne, chłodnie, itd. Nowoczesne wózki prowadzone odznaczają się dużą ładownością przy małej masie własnej i niewielkich wymiarach, co w konsekwencji powoduje duże naciski jednostkowe na kołach i rolkach wózka. Powyższe warunki techniczne oraz szerokość zastosowań wymaga, by koła stosowane w tego typu wózkach były z jednej strony trwałe i wytrzymałe a równocześnie stosunkowo niedrogie. Najlepszym rozwiązaniem spełniającym oba warunki jest PEVOPUR®.

 • Koła napędowe PEVOPUR®
 • Koła podporowe PEVOPUR®
    
 • Rolki PEVOPUR®

 kliknij w zdjęcie, aby powiększyć